خط تولید و ماشین آلات    

قلب تپنده هر کارخانه ای  خط تولید آن است و هر چه به این بخش ارزشمند اهمیت داده شود ، خروجی آن مجموعه  نیز بهتر و با کیفیت تر خواهد بود. عواملی که در هر خط تولید تاثیر مستقیم در خروجی آن کارخانه دارند وباعث میشوند  محصولات ما از نظر کیفیت جز باکیفیت ترین محصولات موجود در بازار باشند  عبارتند از: تجهیزات و ماشین آلات به روز  – فرایند تولید و چرخش کار استاندارد  و از همه مهم تر نیروی انسانی ماهر و باتجربه است    . که اهمیت هر کدام از این سه عنصر بسیار بالا بوده و ارتباط تنگاتنگی با هم دارند که نمیتوان گفت کدام یک از این سه اهمیت بیشتری دارد . ما در کارخانه آناهیتا پلاست توانسته ایم این سه عنصر مهم  سخت افزاری  و نرم افزاری و نیروی انسانی را در بالاترین حد کیفی برابر با   استاندار های جهانی در کنار هم جمع آوری کرده  و از آن بهره برداری کنیم که حاصل آن محصولی خوب و با کیفیت است .و توانسته ایم با پشتوانه این خط تولید قوی و توانمند  بخشی از نیاز داخل کشور  و حتی کشور های همسایه را برآورده کنیم .

https://www.youtube.com/watch?v=AoPiLg8DZ3A

 

 

 

   تجهیزات و ماشین آلات    

ما در کارخانه آناهیتا پلاست  توانسته ایم به روز ترین تجهیزات دنیا در صنعت پلاستیک  و لوازم جانبی روز دنیا از جمله دستگاه های سیلک و تامپون جهت چاپ لوگو، دستگاه های OMEGAبادکن پت ، دستگاه مونتاژ ، لیبل زن و شیرینگ را در این خط تولید شرکت جمع آوری کرده و  از آنها استفاده کنیم .

 

 

    فرایند تولید و چرخش کار   

به طور کلی روش شکل دهی پلاستیک ها به این صورت است که ابتدا مواد اولیه را با مواد کمکی ورنگدانه ها ( مستریج) در داخل میکسر های مخصوص مخلوط کرده و بعد  توسط گرما ذوب شده و مذاب به داخل قالبی که شکل محصول نهایی در آن طراحی و ساخته شده است ریخته میشود. مذاب ریخته شده در داخل قالب پس از سرد شدن از قالب خارج شده و شکل محصول نهایی را به خود گرفته است و بعد از کنترل و بررسی های لازم بسته بندی میشود

شکل دهی  پلاستیک به روش های مختلفی انجام میشود که در مجموعه آناهیتا پلاست توانای تولید با تمام آنها را داریم که در زیر به آنها اشاره میکنیم

قالب گیری تزریقی(injection molding)

قالب گیری تزریقی پرطرفدار ترین روش برای تولید محصولات پلاستیکی میباشد. در این روش ، که توسط دستگاه تزریق پلاستیک انجام میشود ، مواد پلاستیک ابتدا داخل دستگاه ذوب شده و سپس توسط مارپیچ متحرک به داخل قالب تزریق می شود. مذاب تزریق شده پس از سرد شدن (در حالی که شکل قالب را به خود گرفته) توسط پین ها ی قالب به بیرون پرتاب میشود.

 

قالب گیری دمشی (blow molding)

این روش برای تولید محصولات توخالی که ضخامت دیواره در آنها یکنواخت است مورد استفاده قرار میگیرد، محصولاتی مانند : بطری ، گالون ،

فرآیند تولید در این روش به اینگونه است که ابتدا پلاستیک توسط دستگاه اکسترودر ذوب شده و مذاب تولید شده به شکل روده در می آید. سپس دو نیمه ی قالب روده را احاطه کرده و بسته میشوند .پس از اینکه قالب بسته شد از بخش انتهایی قالب هوای تحت فشار دمیده میشود و سبب میشود که پلاستیک به بدنه ی قالب چسبیده و شکل قالب را به خود بگیرد. 

معمولا در این روش از پلاستیک هایی مانند : پلی اتیلن کم چگالی ، پلی اتیلن با چگالی بالا ، پلی اتیلن ترفتالات ، پلی پروپیلن و پلی وینیل کلرید استفاده میکنند.

قالب گیری فشاری ( Compression Molding )

این روش معمولا برای شکل دهی ترموست ها ( مانند لاستیک ها) استفاده میشود اما برای ساخت محصولات پلاستیکی هم مورد استفاده قرار میگیرد.در قالب گیری فشاری ابتدا مواد پلاستیک( معمولا به صورت ورق ) در حفره ی فک پایینی قالب قرار گرفته و سپس پس از بسته شدن فک بالایی قالب بر اثر فشار و گرما پلاستیک شکل قالب را به خود میگیرد.

قالب گیری فشاری برای تولید محصولاتی مانند ظروف یکبار مصرف ، کامپوزیت ها و فایبر گلاس ها به کار میرود.

قالب گیری اکستروژنی ( extrusion molding)

قالب گیری اکستروژنی برای تولید محصولاتی که طول متناوب و پیوسته دارند مورد استفاده قرار میگیرد مانند لوله ، گرانول و…

در این روش مذاب پلاستیک توسط مارپیچ به جلو رانده میشود و در هنگام خروج شکل قالب ( دای ) را به خود می گیرد . در این فرآیند پلاستیک پس از شکل گیری به صورت پیوسته از دستگاه خارج میشود.

 

 

 

 

    نیروی انسانی ماهر و با تجربه    

حلقه ارتباط و تاثیر گذارترین عنصر روی مراحل تولید نیروی انسانی فعال در خط تولید میباشد. زیرا تا نیروی انسانی  موجود در خط تولید مهارت لازم برای کار با ماشین آلات را نداشته باشد و با فرایند های به روز دنیا آشنا نباشد نمیتوان از آن خط تولید بهره برداری لازم را داشته باشیم. از اینرو وجود افراد متخصص و ماهر و متعهد لازمه ی هر مجموعه ی تولیدی میباشد و  شرکت آناهیتا پلاست با به کار گیری از افراد متخصص و متعهد  در تمامی قسمت ها اعم از مهندسین و تکنسین های ماهر و مسلط به جدید ترین دستگاهها ی بادی و تزریق   روز دنیا  و کارگران زحمت کش و متعهد توانسته مجموعه تولید خود را تکمیل  نماید و روز به روز آن را گسترش و تقویت نماید .فرایند گزینش و به کار گیری نیروی انسانی در شرکت آناهیتا پلاست بر اساس تخصص و تعهد به کار میباشد و توانسته ایم با ایجاد محیطی سالم و تخصصی و با برگزاری دورههای آموزشی ،دانش و مهارت پرسنل  خود را همواره به روز نگه داریم .

در  حال حاضر شرکت آناهیتا پلاست با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و تحریم های  موجود توانسته با توجه به امکانات موجود، برای بسیاری از جوانان متعهد منطقه به صورت تمام وقت  و نیمه وقت ایجاد اشتغال کند.

”خط